smart-sens.org

Integralny rozwój dziecka obejmuje wiele aspektów, jednym z nich jest muzyka. Edukacja muzyczna odgrywa istotną rolę w rozwoju dzieci. Ale w muzyce zaangażowane są różne koncepcje, takie jak rytm, intonacja, tempo… Nie ma wątpliwości, że rymowanki są korzystne zarówno emocjonalnie, jak i poznawczo, ponieważ są pod każdym względem powiązane z muzyką. Najlepszą rzeczą dla naszych maluchów jest zacząć od śpiewania, słuchania muzyki i nucenia, wszystkiego co przychodzi nam do głowy, nie zapominając o strukturze piosenek, ich rytmie i intonacji. Tym razem skupimy się na rytmie i intonacji, ale najpierw… zobaczmy, co one oznaczają.

Intonacja

Definiuje się ją jako ruch melodyczny, za pomocą którego wypowiadane są słowa, zdania, co implikuje zmiany w tonie, czasie trwania, intensywności dźwięku i odzwierciedla określone znaczenie, intencję lub emocję. Tak więc intonacja jest bezpośrednio związana z muzyką, ale możemy również włączyć język mówiony. Dzieci już od urodzenia postrzegają intonację naszych słów i w miarę dorastania nauczą się nadawać znaczenie…

View original post 368 słów więcej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.