autyzmwszkole.com

Zabawy logorytmiczne.

Ćwiczenia usprawniające motorykę – naśladowanie kotków, żołnierzy, zwierząt w ZOO; pełzanie pod stolikami (pełzanie jednostronne, pełzanie dwustronne naprzemienne); chodzenie na czworakach; chód niedźwiedzi; marsz; skłony w parze.

Ćwiczenie narządów artykulacyjnych O języku, który chciał iść na spacer”- bajka logopedyczna. Rodzic wykonuje ćwiczenia wspólnie z dzieckiem.

Pewnego dnia język chciał iść na spacer, ale drzwi były zamknięte (dziecko nadyma policzki). Gdy po pewnym czasie drzwi otworzyły się (otwierają się usta), język był bardzo zadowolony i ze szczęścia podskakiwał ( język unosi się do góry i na dół, w prawo i w lewo), tańczył wkoło (język oblizuje wargi). Język otworzył szafę z lewej i z prawej strony (język wypycha na przemian policzki), zdjął płaszcz z wieszaka i szalik z dolnej szuflady (język oblizuje zęby górne i dolne, wewnątrz i na zewnątrz). Wyrzucił wszystko z szuflad (język wysuwa się energicznie na…

View original post 943 słowa więcej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.