Gniew – arkusz pracy dla ucznia ze spektrum autyzmu

autyzmwszkole.com

Gniew

.

Gniew to gwałtowna reakcja na przykre wydarzenie lub myśl, która przypomina nam jakieś denerwujące/niesprawiedliwe/przykre zdarzenie. Gniew nierzadko wyraża się niezadowoleniem i agresją.

Gniew jest najbardziej niebezpieczną emocją, ponieważ możemy próbować wyrządzić krzywdę obiektowi naszemu gniewu.

Gniew komunikuje: „Zejdź mi z drogi!”.

Emocja gniewu pojawia się szybko. Nie możemy zapanować nad uczuciem gniewu – ale możemy zapanować nad naszą reakcją w przypadku pojawienia się gniewu. Często reakcją na gniew są „gniewne słowa”. Te słowa zwykle obrażają osoby, które nas zdenerwowały (wprowadziły w gniew); lub agresja co oznacza, że możemy w momencie wzburzenia kogoś uderzyć; odepchnąć; rzucić czymś w jego kierunku; wykrzykiwać wyzwiska na jego temat. Jednak możemy nauczyć się nie poddawać emocji gniewu, zmniejszyć jej wybuch jeśli w odpowiedniej chwili zdamy sobie sprawę, że gniew nadchodzi. Odsunąć ją na jakichś czas. Nie jest to proste – ale zawsze można nad sobą popracować. Popracować nad swoimi reakcjami.

Znany badacz…

View original post 1 928 słów więcej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.