Projekty uczące empatii

smart-sens.org

Wejść w czyjeś buty – projekty uczące empatii

W tej części poznacie krótkie filmy, które pomagają przybliżyć temat empatii bez wychodzenia z domu/sali. W prosty sposób przypominają nam prawdy niby oczywiste, a często pomijane. Na przykład: czy sympatia i empatia znaczy to samo? Albo: gdzie są granice wytrzymałości osoby, która niesie pomoc innym?

Animacje nie tylko dla dzieci

Nierzadko wspominam o tym, że jestem fanką animacji i filmów krótkometrażowych. Potrafią bardzo zwięźle i przystępnie przedstawić treść, poruszyć, wywołać zaciekawienie i szybką reakcję. A przede wszystkim, zdecydowanie nie są tylko dla dzieci. Jedną z takich perełek jest animacja, w której Brené Brown opowiada o tym, czym jest empatia i czym różni się od sympatii. Pani Brown, jako badaczka i profesorka naukowa na Uniwersytecie w Houston zajmuje się zagadnieniami odwagi, wrażliwości, wstydu – i właśnie empatii (na stronie ted.com możecie obejrzeć jedno z jej wystąpień TED) Krótki fim zanimowany przez Katy…

View original post 574 słowa więcej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.