smart-sens.org

1. Toksyczni: Wywoływanie poczucia winy – winny czy niewinny

Każdy z nas w swoim życiu spotkał się z osobami konfliktowymi (szefami, przyjaciółmi, krewnymi etc.). Kto nie stanął kiedyś twarzą w twarz z manipulantem, pragnącym abyśmy zrobili wszystko, czego chce, z psychopatą skłonnym zatruć komuś życie, z nieznoszącym sprzeciwu szefem, uważającym, że ma prawo dysponować czyimś życiem 24 godziny na dobę, z przyjacielem zazdrosnym o wszystko albo z uwielbiającym plotki sąsiadem, sprawdzającym, z kim i o której godzinie wychodzą i przychodzą goście?

Pomijając jaką przykrość, sprawiają nam takie osoby, powinniśmy zadać sobie pytanie: co mamy zrobić w tej sytuacji? Jak ograniczyć te relacje, nie robiąc krzywdy ani tym osobom, ani sobie? jak sprawić żeby toksyczni ludzie nie wniknęli do intymnej sfery naszych uczuć?

Wielokroć pozwalamy znaleźć się w naszym najbliższym otoczeniu plotkarzom, zazdrośnikom, despotom, psychopatom, przeciętniakom, pyszałkom, krótko mówiąc – ludziom o zaburzonej osobowości, którzy nieustannie oceniają to, co mówimy i…

View original post 496 słów więcej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.