autyzmwszkole.com

Jak przyjaciele stają się przyjaciółmi? Co pomaga przyjaźni

Na chwilę lub na zawsze

Przyjaźń to szczególna relacja ludzi, którzy są dla siebie szczególni. Dzięki przyjaciołom łatwiej iść przez życie, dzielić radosne, ale też ciężkie chwile. Bo wysłuchają, zrozumieją, pocieszają. Jak przyjaźń rozumieją dzieci i co im pomaga w zdobywaniu przyjaciół.

To jedna z najcenniejszych wartości w naszym życiu. Poszukujemy kontaktu z innymi, nawiązujemy relacje i pielęgnujemy je troskliwie. Przyjaźń zaspokaja nasze potrzeby przynależności, bliskości i intymności. Sprawia, że jesteśmy szczęśliwi, bo dobra i stabilna relacja przyjacielska przekłada się na nasze lepsze funkcjonowanie psychiczne. Brak przyjaciół może skutkować negatywnymi skutkami, m.in. wyższym poczuciem samotności, lękiem czy depresją.

Intuicyjnie czujemy, czym jest przyjaźń, a czym zdecydowanie nie. Jakie są cechy dobrego przyjaciela i czego się od niego oczekuje. Nie ma jednej obowiązującej definicji przyjaźni, niemniej jednak w swoich analizach psychologowie podkreślają znaczenie takich cech jak: wzajemność, dobrowolność, pomoc, wspólne spędzanie czasu oraz…

View original post 1 177 słów więcej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.