autyzm.life i Neuroróżnorodni

Pod koniec wieku przedszkolnego dzieci rozwijają świadomość metajęzykową. Mówią o języku, tworzą przez analogię do języka macierzystego słowa w nieistniejących językach i chętnie bawią się w gry językowe. Po nabyciu systemu fonetyczno-fonologicznego dziecko może rozpocząć naukę języka obcego metodami komunikacyjnymi. Przy braku realizacji głosek w języku macierzystym odradza się naukę języka obcego.

Myszkowanie

Miejsce:

  • Dowolne.

Materiały:

  • Książka z obrazkami zwierząt.

Opis zabawy:

Prowadzący bawi się z dzieckiem w skojarzenia. Może powiedzieć: Popatrz, ten ptaszek nazywa się Pik, on właśnie pikuje. A ten nazywa się Luk. Co on robi? Jeśli dziecko odpowie: Lukuje, terapeuta mówi: Zgadza się.

Wariant I:

Prowadzący podaje nazwę zwierzęcia bez pokazywania go, a dziecko szybko odpowiada. Terapeuta może zapytać: Rybka – co robi?Myszka – co robi?Piesek – co robi?Ptaszek – co robi?

Uwaga:

Jeśli dziecko przez dłuższy czas nie znajduje samodzielnie rozwiązania, prowadzący pomaga w jego odnalezieniu. Może powiedzieć: Pikuje – luku……

View original post 300 słów więcej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.