smart-sens.org

Opowieść to idealny sposób na to, żeby w zwięzły sposób przekazać informacje ważne, trafne i, co niezwykle ważne, dotyczące nas w sposób bezpośredni. Skąd jednak wziąć przekonanie, że się potrafi opowiadać? Co właściwie mielibyśmy opowiadać? Od czego zacząć?

Przede wszystkim weź głęboki oddech. Opowiadanie historii może się w pierwszej chwili wydawać niezwykle skomplikowane ale każdy z nas to potrafi. Wszyscy codziennie opowiadamy historie. Przyjaciel pyta: Jak tam weekend?, a my mu opowiadamy. Ktoś w pracy docieka: A cóż to się stało z twoim samochodem?, więc streszczamy mu, co się stało. Możesz nawet nie zdawać sobie z tego sprawy ale posiadasz już wszystkie narzędzia niezbędne do tego, żeby w interesujący sposób zbudować i opowiedzieć historię.

Dlaczego opowiadasz akurat o tym?

Gdy już weźmiesz głęboki oddech i uświadomisz sobie, że dasz radę, w dalszym kroku będziesz musiał ustalić, co konkretnie chciałbyś przekazać odbiorcy. Zanim więc zaczniesz opowiadać, musisz odpowiedzieć sobie…

View original post 700 słów więcej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.