smart-sens.org

Dzień Flagi

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej 02.05 – Święto ustanowione zostało przez polski parlament 20 lutego 2004 roku i ma upowszechniać wiedzę o symbolach narodowych, ich historii, zasadach używania godła, flagi i hymnu narodowego przez obywateli i instytucje publiczne. Biel i czerwień od wieków są nierozerwalnie związane z dziejami Ojczyzny.

Polacy, w tym i Zamościanie wciąż uczą się wieszać flagi – mówi ppłk Marek Kwiecień, znawca weksylologii i ceremoniału dyplomatycznego, dyrektor Studium Obronnego Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej im. Jana Zamoyskiego w Zamościu. Łukasz Kamiński: – Bardzo ważną datą w historii polskich barw narodowych był dzień 7 lutego 1831 roku Marek Kwiecień* : -. Sejm uchwalił, że Kokardę narodową stanowić będą kolory herbowe Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego, to jest kolor biały z czerwonym. W dniu 7 lutego 1831 roku w toku trwającego Powstania Listopadowego suwerenny Sejm Królestwa Polskiego podjął następującą uchwałę: „Izba Senatorska i Poselska, po wysłuchaniu wniosków Komisyi sejmowych…

View original post 1 263 słowa więcej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.