smart-sens.org

Mindfulness dla dzieci

Mindfulness dla dzieci – dla wielu rodziców to podejście jest wielką zagadką. I choć koncepcja ta w naukach psychologicznych funkcjonuje od lat 70. poprzedniego wieku, to w Polsce wciąż nie do końca wiemy, czy my, jako rodzice pod czujnym okiem nauczyciela jesteśmy w stanie wdrożyć mindfulness w codzienne wychowanie potomka, jego edukację i czynne praktykowanie przez niego uważności? W pełnym skupieniu, bez osądzania, bez zakłócających bodźców i bez zbędnej analizy obserwowanych treści.

Mindfulness dla dzieci to skuteczne ćwiczenie umysłu potwierdzone wieloletnimi badaniami naukowymi. Nie są to przypuszczenia czy też niepotwierdzone przez specjalistów metody pracy z dziećmi w wieku szkolnym. To proces psychologiczny, który zostawia trwały ślad w mózgu, oddechu i emocjach dziecka.

Główne założenia treningu uważności w pracy z dziećmi i młodzieżą

Pierwsze Centrum Uważności założone przez amerykańskiego terapeutę powstało w 1979 roku w Massachusetts. Od tego czasu filozofia mindfulness zyskała wielu zwolenników. Jon Kabat-Zinn w swoich…

View original post 582 słowa więcej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.