smart-sens.org

Jak pomóc dziecku w nauce czytania i pisania

Rodzice posyłając dziecko do szkoły oczekują od niego dobrych wyników w nauce. Wielu dzieciom nauka nie sprawia trudności, są jednak dzieci, które muszą wiele pracy włożyć, aby uzyskać niezłe wyniki.

Niepowodzenia bardzo niekorzystnie wpływają na rozwój psychiczny dziecka, na kształtowanie się jego wiary we własne siły, zniechęcają do podejmowania dalszych wysiłków. Jeżeli rodzic widzi, że dziecko ma kłopoty z rysowaniem, wycinaniem, nauką wierszyków na pamięć, różnicowaniem kształtów figur geometrycznych, układaniem obrazków z części, rozpoznawaniem liter, czytaniem powinien się jak najszybciej skontaktować z nauczycielem, pedagogiem lub psychologiem.

Rodzice nie zawsze wiedzą jak dziecku pomóc, konieczna jest ścisła współpraca rodziców ze szkołą, z nauczycielami a nawet z pedagogiem i poradnią psychologiczno – pedagogiczną. Przebadanie dziecka w poradni psychologiczno – pedagogicznej pozwoli określić rodzaj zaburzeń funkcji poznawczych i pomoże w dobraniu odpowiednich ćwiczeń. Pisanie i czytanie jest procesem skomplikowanych czynności. Dziecko musi prawidłowo spostrzegać oraz…

View original post 594 słowa więcej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.