autyzm.life i Neuroróżnorodni

Program zajęć rewalidacyjnych dla ucznia klasy V z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim

Indywidualny program rewalidacji został opracowany dla ucznia klasy piątej szkoły podstawowej na podstawie orzeczenia z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

DIAGNOZA:

Uczeń ma trudności z wypowiadaniem się, posiada zaburzoną koordynację wzrokowo-ruchową; deficyty analizy i syntezy wzrokowej.

Widoczne są braki w zakresie edukacji matematycznej i polonistycznej. Czyta, głoskując proste wyrazy, bez dwuznaków, zmiękczeń i zbiegów spółgłosek. Ma problemy z utrzymaniem się w liniaturze; nie potrafi pisać z pamięci ani ze słuchu. Poprawnie rozpoznaje cyfry oraz znaki „+”, „-„, „=”; myli pozostałe znaki matematyczne i figury geometryczne. Dodaje na konkretach do 20; odejmuje w zakresie 10.

Nie rozumie mnożenia i dzielenia; nie potrafi rozwiązać zadań tekstowych. Podstawą opracowania indywidualnego programu zajęć rewalidacyjnych dla ucznia klasy V były zalecenia zawarte w orzeczeniu wydanym przez Poradnię Psychologiczno Pedagogiczną.

W pracy z dzieckiem szczególną uwagę należy zwrócić na: STYMULOWANIE OGÓLNEGO PROCESU POZNAWCZEGO WZMACNIANIE PROCESÓW PAMIĘCI…

View original post 806 słów więcej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.