smart-sens.org

Rytm, regularność, prawidłowość, łańcuch

Regularności i różnorodne prawidłowości obecne w matematyce są ważnym zagadnieniem. Umiejętność ich dostrzegania i wykorzystywa­nia ułatwia bowiem uczenie się, zapamiętywanie różnych faktów i rozwiązywanie zadań.

W życiu każdego człowieka, w otaczającym go świecie występują róż­norodne rytmy i regularności. Już w życiu płodowym dziecko odczuwa rytm bicia serca matki, jej oddechu czy też rytmiczne kołysanie ciała podczas jej chodzenia. Ewa Swoboda (2006) zwraca uwagę na fakt, iż rytmy i regularności pełniły ważne funkcje w życiu ludów prymitywnych. Widoczne to było w rytualnych obrzędach, w muzyce, której towarzy­szyły rytmiczne uderzenia w bębny, w tańcu, przesyłaniu na odległość informacji w postaci regularnych sygnałów świetlnych, dymnych lub dźwiękowych itp.

Rytmy, ciągi, sekwencje, wzory pomagają maluchom rozwijać percepcję wzrokową między innymi umiejętności potrzebne do nauki pisania i czytania.

Gra edukacyjna przeznaczona jest dla dzieci w wieku przedszkolnym. Przy pomocy tej gry dzieci uczą się liczyć, rozróżniać cechy przedmiotów, klasyfikować, poznawać podstawowe…

View original post 88 słów więcej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.