autyzmwszkole.com

Światowy Dzień Kreatywności i Innowacji

Obchodzony sześć dni po urodzinach Leonarda da Vinci dzień przed Międzynarodowym Dniem Matki Ziemi, Światowy Dzień Kreatywności i Innowacji (ang. World Creativity Innovation Day) jest przygotowany do zachęcania do twórczego, wielodyscyplinarnego myślenia.

Innowacja jest niezbędna do wykorzystania potencjału gospodarczego narodów, innowacje, kreatywność i masowa przedsiębiorczość mogą zapewnić nowy impuls wzrostu gospodarczego i tworzenia miejsc pracy. Może poszerzyć możliwości dla wszystkich, w tym kobiet i młodzieży. Może dostarczyć rozwiązania niektórych najbardziej palących problemów, takich jak eliminacja ubóstwa i eliminacja głodu.

Kreatywność

Kreatywność (od łac. creatus czyli twórczy) – proces umysłowy pociągający za sobą powstawanie nowych idei, koncepcji, lub nowych skojarzeń, powiązań z istniejącymi już ideami i koncepcjami. Myślenie kreatywne, to myślenie prowadzące do uzyskania oryginalnych i użytecznych rozwiązań.

Trening twórczości

Ćwiczenia Treningu Twórczego mają trzy podstawowe cele:

  1. Ułatwić uczestnikom treningu twórczości koncentrację na przyszłych zadaniach twórczych.
  2. Wprowadzić klimat grupowy. Klimat ten…

View original post 3 261 słów więcej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.