autyzmwszkole.com

Strategie radzenia sobie z zaburzeniami lękowymi dzieci ze spektrum autyzmu

Dziecko ze spektrum autyzmu może być zaniepokojone mnóstwem rzeczy: dźwiękami, sytuacjami społecznymi, pójściem spać, ciemnością lub czymś bardzo specyficznym, takim jak myjnie samochodowe.

Bez względu na to, czym niepokoi się dziecko z ASD, poniżej znajdziesz kilka kluczowych strategii, które możesz wdrożyć i w ten sposób złagodzić jego niepokój, jak również pomóc mu zyskać swobodę i pewność siebie w życiu.

Poznaj lęk swojego dziecka

Dziecko może wyrażać niepokój na wiele różnych sposobów. Może powiedzieć Ci wprost, że boi się czegoś lub coś je niepokoi, albo możesz zaobserwować u niego wzrost natężenia autostymulacji (panika, uderzanie głowa, stymulacja głosowa itd.). Ważne, by się zatrzymać i zrozumieć, że dziecko nie próbuje sprawiać trudności lub być upartym, ale znajduje się w niezwykle trudnym momencie związanym z radzeniem sobie z jakąś sytuacją. Jeśli wykażesz się zrozumieniem i współczuciem, dużo łatwiej będzie Ci pomóc dziecku.

Stwórz dziennik…

View original post 747 słów więcej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.