autyzm.life i Neuroróżnorodni

Samoświadomość i samokontrola – scenariusze zajęć socjoterapeutycznych

Istnieje wiele gier ruchowych na wyrabianie świadomości swojego ciała. Ważne jest w nich przeżywanie sposobu w jaki ciało się porusza i poznanie sposobu opanowania różnych poziomów kontroli nad ruchami. Rozumienie jak pracuje ciało i do czego jest zdolne to wielki krok w kierunku budowania szacunku do siebie w tej sferze.

Kukiełki

Miejsce:

  • Dowolne.

Materiały:

  • Brak.

Opis zabawy:

Prowadzący prosi dzieci, żeby udawały kukiełki. Zaczynają stojąc ze stopami mocno dociśniętymi do ziemi, ramionami w górze i rozczapierzonymi palcami. Wyobrażają sobie, że trzymające je sznurki powoli są luzowane, a ciało opada. Zaczynają od palców, potem rąk, ramion, głowy i górnej części ciała, a następnie zginają lekko kolana. Te same ruchy później powtarzają w odwrotnej kolejności. Robią to kilka razy w różnym tempie.

Wariant I:

Dzieci zamieniają się w parach rolami kukiełki i lalkarza. Lalkarz nie dotykając kukiełki udaje, że pociąga za sznurki kierując jej ruchami…

View original post 591 słów więcej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.