autyzmwszkole.com

Brokatowa kula – techniki mindfulness dla dzieci

Nauczyciel Tulku Urgyen Rinpoche urodził się w Tybecie, a później z żoną zamieszkał w Nepalu. Był jednym z największych mistrzów medytacji naszych czasów, a wszyscy jego czterej synowie są dzisiaj cenionymi nauczycielami medytacji. Susan Kaiser Greenland miała okazję uczyć się u dwóch z nich, Tsoknyia Rinpochego i jego brata Yongeya Mingyura Rinpochego, założyciela i głównego nauczyciela wspólnoty medytacji Tergar.

Pierwsze zajęcia Tsoknyia Rinpoche rozpoczął ćwiczeniami ruchowymi. Gdy uczniowie siedzieli rozluźnieni, poprosił, żeby podnieśli ręce i potrząsnęli nimi. Na jego znak zrobili głęboki wydech i opuścili ręce. Siedzieli jakiś czas w ciszy. Rinpoche powtórzył to parę razy włącznie z odpoczynkiem. Nasza wiedza potwierdza, że praktyka Rinpochego może działać uspokajająco. Zawiera okresy pobudzenia, odprężenia i mocno zaakcentowany wydech.

Lion’s Roar wydało artykuł w którym Tsoknyia Rinpoche wyjaśnił: Cokolwiek się zdarzy, gdziekolwiek się znajdziesz po opuszczeniu rąk, niech tak będzie. Nie powstrzymuj niczego ani nie próbuj…

View original post 614 słów więcej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.