autyzmwszkole.com

Własne zdanie

Każdy z nas ma własne zdanie. I choć czasami wydaje nam się, że niektórzy go nie mają, to wcale tak nie jest. Może być tak, że z różnych powodów boją się je wyrazić.

Dlaczego rezygnujemy z własnego zdania?

Niekiedy, z różnych powodów zdarza nam się zrezygnować z własnego zdania i dostosowywać się do grupy, choć tak naprawdę wcale jej zdania nie podzielamy. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że odczuwamy lęk, nie chcemy być oceniani czy odrzuceni, ulegamy naciskom, chcemy przynależeć do jakiejś grupy czy przypodobać się innym.

Lękto nieprzyjemny stan emocjonalny związany z przewidywaniem nadchodzącego z zewnątrz lub pochodzącego z wewnątrz organizmu niebezpieczeństwa, objawiający się jako niepokój, uczucie napięcia, skrępowania, zagrożenia.

Czy rzeczywiście tego chcę?

Podejmowanie decyzji o wyrażeniu własnego zdania czy zrobieniu czegoś nie zawsze przychodzi nam z łatwością. Dzieje się tak między innymi dlatego, że będąc w środku danej sytuacji, trudno jest spojrzeć na…

View original post 800 słów więcej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.