Wielkanocne inspiracje – zabawy, scenariusze zajęć

autyzm.life i Neuroróżnorodni

Edukacja polonistyczna kl. II – nauczanie zintegrowane (konspekt jednostki lekcyjnej)

TEMAT:Wypowiedzi uczniów na temat przygotowań i symboli Świąt Wielkanocnych. Zbiorowe redagowanie życzeń.

CELE:

  • Doskonalenie umiejętności redagowania życzeń.
  • Poznanie różnych sposobów ozdabiania jaj wielkanocnych.
  • Podtrzymywanie świątecznych tradycji.

METODY:

  • Pokaz, praca z tekstem, ćwiczenie praktyczne.

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:

  • Wiersz E. Skarżyńskiej ” Wielkanocny stół „, wiersz R. Przymusa „Wielkanoc”
  • naturalne okazy pisanek
  • ilustracje przedstawiające pisanki.

PRZEBIEG LEKCJI:

  1. Wielozdaniowe wypowiedzi uczniów na temat zwyczajów wielkanocnych.

  • Słuchanie czytanego przez N. wiersz E. Skarżyńskiej

WIELKANOCNY STÓŁ

Nasz stół wielkanocny
Haftowany w kwiaty.
W borówkowej zieleni
listeczków skrzydlatych
lukrowana baba
rozpycha się na nim,
a przy babie-
mazurek w owoce przybrany.
Palmy– pachną jak łąka
w samym środku lata.
Siada mama przy stole,
A przy mamie -tata.
I my
Wiosna na nas
zza firanek zerka,
a pstrokate pisanki
Chcą tańczyć oberka.
Wpuśćmy wiosnę
Niech słońcem
zabłyśnie nad stołem
w wielkanocne świętowanie
jak wiosna wesołe!

View original post 1 882 słowa więcej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.