autyzmwszkole.com

Opis i analiza 3 latka nieśmiałego z wadą wymowy

IDENTYFIKACJA PROBLEMU

Ala zaczęła uczęszczać do przedszkola w wieku 3 lat. W czasie prowadzonej obserwacji zauważyłam, że dziewczynce funkcjonowanie w grupie sprawia wiele trudności. Gdy próbowałam z nią rozmawiać zawsze spuszczała głowę – nie rozmawiała i sprawiała wrażenie jakby się czegoś bała. W wypowiedziach na pierwszy plan wysuwała się znaczna wada wymowy.
Dzieci z grupy przyjęły ją serdecznie i często zapraszały do zabaw, ale ona wolała stać z boku. Szczególną przyjemność sprawiają jej wszelkiego rodzaju wykonywanie prac plastycznych. Jest na nich skoncentrowana i stara się wykonywać starannie.

GENEZA I DYNAMIKA ZJAWISKA

Dziewczynka wychowuje się w rodzinie pełnej, oboje rodzice pracują zawodowo. Dziewczynka ma starszego brata, który ma autyzm. Podczas zajęć zorganizowanych dziewczynka nie brała udziału. Zapytana kiwała twierdząco lub przecząco głową. Gdy nie wiedziała czegoś podczas pracy indywidualnej, nie zapytała. Czekała, aż zauważę i wytłumaczę jej po raz kolejny. Z rozmów…

View original post 465 słów więcej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.