autyzm.life i Neuroróżnorodni

Scenariusz zajęć dla klas 2-4 „Szczęście mam, bo tabliczkę mnożenia znam”

Temat: „Szczęście mam, bo tabliczkę mnożenia znam”.

Cel ogólny:

  • poznanie lub utrwalenie najtrudniejszych do zapamiętania iloczynów

Cele szczegółowe:

  • przełamywanie niechęci do nauki tabliczki mnożenia
  • podnoszenia poczucia własnej wartości u uczniów z dysleksją
  • zwiększenie w uczniach poczucia, że nauka to świetna zabawa
  • szukanie metod szybkiego zapamiętywania

Forma prowadzenia zajęć:

  • indywidualna
  • grupowa

Liczba uczniów:

20 osób

Czas trwania zajęć:

2 x 45 minut

Miejsce zajęć:

sala lekcyjna

Metody pracy:

  • rozmowa kierowana
  • burza mózgów
  • zabawy ruchowe
  • praca plastyczna
  • zabawy oglądowe

Środki dydaktyczne:

Przebieg zajęć:

1. Powitanie wierszykiem.

  • Droga tabliczko wchodź mi do głowy,

bym pamiętał cię całą a nie do połowy.

Uczniowie podają sobie ręce, pierwszy uczeń mówi do drugiego wierszem:

  • Ile masz paluszków? Czy byś zliczyć zechciał?

Drugi mu odpowiada:

  • Cztery razy pięć równa się dwadzieścia.

2. Zabawa integracyjna.

Uczestników dzielimy…

View original post 471 słów więcej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.