smart-sens.org

Proste scenariusze zajęć adaptacyjnych z udziałem rodziców – w przedszkolu

W związku z tym, wdrożenie programu adaptacji dzieci do warunków przedszkola jest niezbędnym czynnikiem pełnej adaptacji dzieci i stworzenia im właściwej atmosfery i poczucia bezpieczeństwa podczas pobytu w przedszkolu.

Rodzice nowo przyjętych dzieci do przedszkola na zebraniu informacyjnym są informowani o wdrożonym w placówce programie adaptacji dzieci, organizowanych w jego ramach zajęciach adaptacyjnych, ramowym programie dnia oraz organizacji pracy przedszkola. Rodzice są zachęcani do wykorzystania miesięcy wakacyjnych do nauki bądź utrwalania samodzielności dziecka w zakresie jedzenia, mycia rąk czy korzystania z toalety, a także do nawiązania pomiędzy sobą wzajemnych kontaktów, co ułatwi dzieciom poznanie się i zaprzyjaźnienie podczas zabaw.

Nawet jeśli w placówce nie ma wdrożonego programu adaptacji to warto zorganizować w przedszkolu zajęcia adaptacyjne, w których będą uczestniczyły dzieci wraz z rodzicami. W trakcie tych zajęć powinny organizowane być zabawy integracyjne, mające na celu poznanie się wzajemne dzieci, ale…

View original post 1 311 słów więcej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.