smart-sens.org

Trudności z koncentracją u dzieci i młodzieży

Uwaga jest jedną z funkcji poznawczych, która rozwija się u każdego człowieka od najmłodszych lat. Wśród zasadniczych jej cech wymienia się skupienie, które określane jest jako koncentracja. Problem z jej utrzymaniem ma coraz więcej dzieci. Wskazane nieprawidłowości mogą mieć wiele przyczyn. Warto zauważyć, że w dzisiejszych czasach występują bodźce pochodzące z odmiennych źródeł, na przykład telefon, komputer czy telewizja, które wzmagają dysfunkcję. Biorąc pod uwagę powyższe, już we wczesnym etapie rozwoju człowieka trzeba wykonywać właściwe ćwiczenia usprawniające koncentrację. Ma ona bowiem przełożenie także w wielu innych elementach, takich jak pamięć, efektywność zdobywania wiedzy, bezpieczeństwo, a także jakość życia.

Przyczyny zaburzeń koncentracji u dzieci

Niedostateczne utrzymanie zainteresowania ma swoje źródło w neurologii. Jest to prawdopodobnie związane ze spowolnionym bądź zahamowanym rozwojem struktur mózgu, które odpowiedzialne są za zdolności koncentracyjne. Są one zlokalizowane w obszarze płata czołowego. Co więcej, bardzo częstą przyczyną powstałych zaburzeń jest…

View original post 1 251 słów więcej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.