autyzmwszkole.com

Istnieje wiele gier ruchowych na wyrabianie świadomości swojego ciała. Ważne jest w nich przeżywanie sposobu w jaki ciało się porusza i poznanie sposobu opanowania różnych poziomów kontroli nad ruchami. Rozumienie jak pracuje ciało i do czego jest zdolne to wielki krok w kierunku budowania szacunku do siebie w tej sferze.

Przekaż uśmiech

Miejsce:

  • Dowolne.

Materiały:

  • Brak.

Opis zabawy:

Dzieci z poważnymi minami siadają w kole. Jedna osoba rozpoczyna zabawę uśmiechając się do siedzącego obok dziecka. Osoba odwzajemnia uśmiech, a następnie zamyka kluczykiem usta, żeby uśmiech się nie wymknął. Potem odwraca się, otwiera usta i przekazuje uśmiech komuś innemu. Po ostatnim przekazaniu uśmiechu cała zabawa się powtarza w szybszym tempie. Dzieci mogą ją przeprowadzić z uśmiechniętą, gniewną lub zdziwioną miną.

Wariant I:

Dzieci rzucają uśmiechniętą, gniewną lub zdziwioną minę do osób po drugiej stronie koła. Po powtórzeniu miny osoba przekazuje ją komuś innemu. Wszyscy muszą być w gotowości, żeby zdążyć

View original post 463 słowa więcej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.