autyzm.life i Neuroróżnorodni

Według najprostszej definicji: Komunikacja to proces przekazywania informacji i zrozumienia od jednej osoby do drugiej. Jest to proces przekazywania pomysłów, opinii, faktów, wartości itp. i dzielenia się nimi. Próbując wskazać istotne elementy w tym procesie warto sięgnąć do pierwszych naukowych prób zajęcia się tym tematem.

Kiedy w 1948 roku Shannon stworzył jeden z pierwszych modeli komunikacji, mało osób przewidziało jego zastosowania i stworzenie nowej nauki. Jest on używany do dzisiaj w telekomunikacji i wymianie danych między komputerami. Należy zaznaczyć, że nie wprowadza on rozróżnienia między informacją, a komunikacją. Nie ma tu mowy o znaczeniu i sensie komunikatu. Zajmuje się on głównie przepływem informacji synchronicznej, to znaczy wymaga jednoczesnej gotowości nadawcy i odbiorcy. Oznacza to, że zarówno nadawca, jak i odbiorca muszą być w tym samym czasie do dyspozycji i być w stanie ustalić protokół komunikacyjny. Takie protokoły w rzeczywistości są ustalane uprzednio i maszyny tylko wybierają którym się będą…

View original post 1 053 słowa więcej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.