autyzm.life i Neuroróżnorodni

Miłość

Miłość to uczucie, które dla każdego z nas może mieć inną definicję. To silna więź, która łączy ze sobą ludzi. Jedną z niezwykle wyjątkowych relacji jest ta między rodzicami i ich dziećmi. Miłość którą dorośli darzą swoje pociechy jest niezwykła, bo bezwarunkowa. Nie wszyscy dokładnie wiedzą co to oznacza.

Miłość bezwarunkowa to taka w której kochamy innych tylko dlatego, że są, niezależnie od tego, co robią i jak się zachowują. Właśnie takim rodzajem miłości rodzice darzą swoje dzieci. To miłość szczególna i niepowtarzalna. Niezależnie od tego, czy dziecko jest nieśmiałe, przebojowe, spokojne, czy żywiołowe, rodzice kochają je dokładnie takim jakie jest, z każdą jego wadą i zaletą, bez względu na wszystko.

Co to jest miłość rodzicielska?

Rodzice kochają swoje dzieci kiedy czują one złość, smutek, strach, radość, czy szczęście. Wtedy, kiedy zachowują się zgodnie z ich oczekiwaniami ale też wtedy, kiedy popełniają błędy, głośno manifestują swój sprzeciw wobec nich…

View original post 355 słów więcej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.