Pierwsze kwiaty wiosny – scenariusze zajęć

autyzmwszkole.com

Pierwsze kwiaty wiosny – scenariusz zajęć dla 3-4-latków

Cele ogólne:zapoznanie z pierwszymi wiosennymi kwiatami, słuchanie zagadek, rozwijanie sprawności manualnej i ruchowej, utrwalenie nazw kolorów.

Cele operacyjne:

Dziecko:nazywa i rozpoznaje pierwsze wiosenne kwiaty, rozwiązuje zagadki słowne, rozpoznaje kolory, koloruje gotowy rysunek według wzoru.

Środki dydaktyczne:pacynka jeżyka Tuptusia, zagadki wiosenne, laptop, zdjęcia wczesnowiosennych kwiatów (przebiśnieg, krokus, bazie) – prezentacja multimedialna, tablice demonstracyjne z kwiatami, tamburyn, sylweta krokusa, kredki świecowe.

Metody: czynna, słowna, oglądowa.

Przebieg zajęć:

  • Powitanie dzieci piosenką „Podajmy sobie ręce”. Dzieci siedzą na dywanie i witają się z Tuptusiem. Nauczyciel manipulując pacynką recytuje rymowankę (wg K. Bayer, A. Wacławskiego): „Idzie pani Wiosna, polami, łąkami, idzie ozdobiona pięknymi kwiatami”. A jakie to kwiaty? Nauczyciel zaprasza dzieci do stolika z laptopem.

  • Zapoznanie z pierwszymi kwiatami wiosny z wykorzystaniem krótkiej prezentacji multimedialnej, nazywanie ich. Wspólne oglądanie zdjęć i opowiadanie o wycieczce do okolicznych ogródków.

    Przebiśniegi…

    View original post 898 słów więcej

    Skomentuj

    Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

    Logo WordPress.com

    Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

    Zdjęcie z Twittera

    Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

    Zdjęcie na Facebooku

    Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

    Połączenie z %s

    Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.