autyzmwszkole.com

Pisanie o sobie przeżywa renesans. Podczas gdy ponad połowa Polaków w ogóle nie czyta, coraz więcej osób odczuwa potrzebę przelewania swoich myśli na papier lub znaki cyfrowe. Bo z psychologicznego punktu widzenia pamiętniki to element pamięci zbiorowej służący lepszemu oddaniu subtelnych rodzinnych zaszłości, dokładniejszej rekonstrukcji przeszłości, pozwalający też lepiej radzić sobie z przemijaniem. Dobrym przykładem jest odnotowanie największej działalności pamiętnikarskiej w USA w ostatnim kwartale 2001 roku. Natychmiast po atakach na World Trade Center i Pentagon ludzie próbowali uporządkować doświadczenie traumy i wyrazić lęk przed nieprzewidywalnością.

Piszę, więc jestem

Spisując wspomnienia ludzie najczęściej wyrzucają z siebie emocje których nie mogą lub nie chcą zdradzić innym. Twórcy Teorii Poszukiwania Znaczenia uznają, że człowiek nieustannie uzasadnia zdarzenia ze swojego życia. Prof. Jerzy Trzebiński z SWPS w Warszawie twierdzi, że: Rzeczywistość przekłada się na historię, bo znalezienie opowieści, która porządkuje emocje i przemiany w życiu, pozwala zrozumieć klęskę, niepowodzenie czy zagrożenie. A to…

View original post 689 słów więcej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.