autyzmwszkole.com

Spokój

Spokojem nazywamy stan, w którym występuje równowaga psychiczna: brak gniewu; zdenerwowania; strachu; kłótni; zatargów; konfliktów; sprzeczek; cisza; brak hałasu; rumorów…

Zastanów się i powiedz co dla Ciebie oznacza „spokój”?

Czy lubisz „spokój”?

Medytacja

Medytacja jest kojarzona z nieruchomym siedzeniem, a bezruch może być trudny dla dzieci i nastolatków, zwłaszcza czymś zaabsorbowanych lub zestresowanych. Właśnie dlatego przydatne są zabawy z chodzeniem, czy skakaniem. To doskonała okazja do zauważenia różnic w funkcjonowaniu ciała i umysłu przed aktywnością ruchową i po niej. Dr Peter Levine w książce: Trauma-Proofing Your Kids (Uodpornij swoje dzieci na traumę) pisze: okresy intensywnego pobudzenia przeplatane są takimi samymi okresami odpoczynku, aby dać dzieciom wystarczająco dużo czasu na odprężenie. Podczas obu faz (emocje i uspokojenie) nadmiar energii zostaje automatycznie wyeliminowany. Zabawa Kołysz się i kręć zawiera te fazy i może dlatego dzieci relacjonują, że uspokaja je gdy się zbyt ekscytują lub denerwują.

Kołysz się i kręć

Miejsce:

View original post 419 słów więcej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.