autyzm.life i Neuroróżnorodni

Ułamek jako część całości – scenariusz zajęć klasa 4

Czas trwania zajęć: 45 minut
Cele:
– wprowadzenie pojęcia ułamka zwykłego,
– podział całości na równe części,
– wyznaczanie wskazanych części całości i zapisywanie ich w postaci ułamków,
– wyznaczanie części całości na podstawie podanego ułamka.

Metoda pracy:
– pogadanka odnosząca się do doświadczeń uczniów,
– ćwiczenia praktyczne.

Środki dydaktyczne: prostokąty, kwadraty i koła wycięte z kolorowego papieru, klej, nożyczki, zeszyt przedmiotowy, zeszyt ćwiczeń.

Przebieg zajęć plus materiały:

  1. Czynności organizacyjne.

2. Wprowadzenie do tematu lekcji. Nauczyciel rozmawia z uczniami na temat podziału całości na części odwołując się do ich doświadczeń z życia codziennego.

Podaje przykłady:
-Mama ma jedno jabłko i chce je podzielić równo między dwoje dzieci. Jak sobie poradzi?
– Babcia kupiła czekoladę składającą się z dwunastu kostek. Chce ją podzielić równo między czterech wnuków. Co powinna zrobić?
Po każdym przykładzie nauczyciel pyta dzieci jaką część całości (jabłka, czekolady) dostanie…

View original post 429 słów więcej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.