autyzmwszkole.com

Inteligencja emocjonalna

Na tle śmiałych kolegów czteroletnia Judy mogłaby się wydać obserwatorowi dzieckiem stroniącym od innych albo niezbyt lubianym. Podczas zabawy nie jest zbyt aktywna i trzyma się nieco z boku. Jednak tak naprawdę jest bystrą obserwatorką stosunków towarzyskich i najlepiej odgaduje uczucia innych.

Trafność obserwacji Judy ujawnia się przy zabawie w przedszkole. Kiedy zostaje poproszona o postawienie lalek (dzieci) w ulubionych miejscach zabawy, odtwarza wszystko wiernie i dokładnie. Podobnie jest przy ustawieniu ich z ulubionymi kolegami. Robi to bez wahania, czy pomyłek.

Dokładność Judy świadczy o tym, że sporządziła sobie w głowie dokładną mapę klasy. Taka spostrzegawczość u czteroletniego dziecka jest zjawiskiem wyjątkowym. Dzięki temu może w przyszłości zabłysnąć w dziedzinach wymagających kontaktów z ludźmi (zarządzaniu, czy dyplomacji).

Niezwykły talent Judy odkryto przez Projekt Spektrum. Program Spektrum uznaje, że ludzkie zdolności wykraczają poza zakres nauczany w tradycyjnych szkołach. Niezwykłe uzdolnienia powinny być pielęgnowane, a nie tłumione. Uczenie pełnej skali…

View original post 733 słowa więcej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.