Rozwijanie sprawności manualnych i koordynacji wzrokowo – słuchowo – ruchowej – przykładowe scenariusze zajęć rewalidacyjnych plus ćwiczenia z materiałami

autyzm.life i Neuroróżnorodni

Rozwijanie sprawności manualnych i koordynacji wzrokowo – słuchowo – ruchowej – przykładowe scenariusze zajęćrewalidacyjnych plus ćwiczenia z materiałamidla ucznia z niepełnosprawnością intelektualną

Cele:

  • Reagowanie na polecenia słowne
  • Doskonalenie znajomości schematu ciała
  • Rozwijanie sprawności manualnych

Grupa:kl. II Mateusz – niepełnosprawność intelektualnaw stopniu umiarkowanym

Metoda pracy:

  • Elementy metody integracji sensorycznej

Czas trwania zajęć: 2x 45 min

Pomoce dydaktyczne:

Płyta CD z muzyką, ilustracje z ludźmi w różnym wieku, kartki A-4, pastele

Przebieg zajęć:

  1. Powitanie grupy zabawą: „Wszyscy są witam Was zaczynamy już czas…”
  2. Zabawa integrująca: ”Ludzie do ludzi”. Dzieci poruszają się w rytm muzyki. Gdy muzyka milknie, wykonują polecenia w parach: – ramię do ramienia , – prawa dłoń do prawej, – dłoni plecy do pleców, lewe kolano do lewego kolana, – prawe ucho do prawego, – ucha prawy policzek do prawego policzka, – głowa do głowy. Za każdym razem, gdy zamilknie muzyka, pary się zmieniają.
  3. „Jak przyjemnie…

View original post 747 słów więcej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.