autyzmwszkole.com

W zakładce DOSTOSOWANIE WYMAGAŃ EDUKACYJNYCH na autyzmwszkole.com przedstawiam tematy związane z dostosowaniem wymagań edukacyjnych do indywidualnych potrzeb rozwojowych uczniów. Korzystając z wielu źródeł, w zakładkach, opisuję zaburzenia, trudności, sposoby, techniki, metody, inspiracje i strategie wspomagające uczniów ze spektrum autyzmu w szkole i w domu. W przypadku tych dzieci „indywidualność” ma znaczenie kluczowe, ponieważ każde z nich może przejawiać różne zaburzenia na różnych płaszczyznach zawartych w spektrum autyzmu. Są tam takie, nad którymi dziecko potrafi już panować, i takie, z którymi wciąż się mierzy. Znajdą się i te – niezmienne, z którymi pozostanie do końca życia.

Edukacja dzieci ze spektrum autyzmu polega na „próbowaniu” różnych rozwiązań. To kolejna edukacja specjalna, na powodzenie której nie ma gotowej recepty. W książce pt. „Neuroplemiona”, autor Steve Silberman użył pojęcia „neuroróżnorodności” opisując w malowniczy sposób historię autyzmu przekładając ją na współczesność. Specyfika przyswajania i przetwarzania informacji przez dzieci neuroróżnorodne to dalej nierozwiązana zagadka, tak jak…

View original post 1 909 słów więcej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.