autyzmwszkole.com

Często w systemach rodzinnych główna uwaga opiekunów koncentruje się na wszystkim co nie działa, na niewykonanych poleceniach, na niespełnieniu oczekiwań nawet tych niewerbalizowanych, czy nieprawidłowym zdaniem rodziców wykonaniem określonych czynności. Dominuje tutaj negatywna energia wzajemnych pretensji i oskarżeń oraz udowadniania, iż negatywne pobudzenie emocjonalne wynika z działania innych członków rodziny. Taki styl funkcjonowania nie jest przypadkowy. Złe zachowania, brak empatii, akty słownej, czy fizycznej agresji są zestawem narzędzi używanych od wielu pokoleń.

Jeśli jednak ojciec i matka emanują wolą przeobrażenia przeszłości dla lepszej, rodzinnej przyszłości, powinni inaczej spojrzeć na doświadczane trudności. Wartościowych skrzynek na narzędzia wykorzystywanych w budowaniu rodziny pełnej dobra, szacunku i miłości jest pod dostatkiem. Chociaż proces zmiany wzorców zachowań to proces na lata, jest możliwy do sfinalizowania.

Magiczna Siódemka – rodzinne zajęcia terapeutyczne

Cele:

  • Budowanie poczucia własnej wartości.
  • Rozwijanie samoświadomości.
  • Nauka prawidłowych komunikatów o wydźwięku pozytywnym.
  • Wzmacnianie pozytywnych emocji w systemie rodzinnym.
  • Tworzenie emocjonalnej więzi z opiekunem.

View original post 274 słowa więcej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.