Autyzm – wiedza ogólna i wnioskowanie, rewalidacja, scenariusz

autyzmwszkole.com

Wiedza ogólna i wnioskowanie

Cele:

  1. Dostarczanie uczniowi funkcjonalnej wiedzy ogólnej, odpowiedniej do wieku.
  2. Dalsze rozwijanie zdolności abstrakcyjnego myślenia.

Przebieg:

Zadawaj pytania dotyczące wiedzy ogólnej. Jeśli uczeń nie zna odpowiedzi, podaj mu informacje, o które pytałeś.

Zrozumienia nie da się wypracować poprzez dostarczanie wielu niezwiązanych ze sobą informacji. Można je rozwinąć przez dostarczanie przykładów powiązanych ze sobą pojęć, aż uczeń będzie potrafił samodzielnie podać nowe przykłady.

A. Rozpoznawanie/Opisywanie

Dla celów tego programu powinieneś przygotować 5 lub więcej przykładowych odpowiedzi do każdego punktu. Poproś ucznia, aby dał ci określoną liczbę odpowiedzi zaczynając od dwóch i stopniowo zwiększając ich liczbę, ale nie oczekuj więcej, niż to przewidziane dla danego wieku rozwojowego. Jeśli stosujesz podpowiedzi, powinieneś zmieniać ich kolejność i rodzaj aby reakcje ucznia nie były pamięciowe. Postaraj się sowicie nagradzać wszelkie własne wersje ucznia.

  1. Opisuje osobę lub przedmiot (osoba/przedmiot nieobecna/y).
  2. Identyfikuje osobę lub przedmiot za pomocą określonych cech (osoba/przedmiot jest nieobecna/y).
  3. Czego…

View original post 437 słów więcej

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.