Opinia o uczniu

Imię i nazwisko dziecka: …………………………..

Bartek ma sześć lat i od września 2016 r. uczęszcza do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej.


Chłopiec jest bardzo nieśmiały. W ubiegłym roku szkolnym na zajęciach nie odzywała się w ogóle do pań i rówieśników. Obecnie, do komunikowania się, używa pojedynczych słów lub krótkich zdań. Mówi wówczas bardzo cicho i niepewnie. Bardzo emocjonalnie przeżywa sytuacje, podczas których oczekuje się od niego komunikacji werbalnej. W kontaktach z rodzicami oraz rodzeństwem natomiast, Bartek odzywa się, rozmawia i nawiązuje słowne kontakty.


Chłopiec rozumie polecenia, biernie rozpoznaje figury, kolory, zwierzęta itp. Prawidłowo wykonuje zlecone prace manualne. Chętnie i precyzyjnie koloruje i układa puzzle. Lubi bawić się sam. W czasie zajęć przejawiała niską aktywność. Trudno jest zbadać i ocenić stopień rozwoju słuchu fonematycznego dziecka oraz znajomość wymaganych treści programowych, umiejętności matematycznych oraz logicznego myślenia, gdyż chłopiec nie chce się odzywać podczas indywidualnej pracy z nauczycielem.

Bartek ma obniżoną sprawność motoryczną. Porusza się wolno. Podczas niektórych ćwiczeń jest niepewny i przestraszony. Chłopiec natomiast coraz chętniej bierze udział w zabawach z innymi dziećmi. Muzyka oraz taniec wzbudzają w nim dużą radość.


Podczas pobytu w oddziale przedszkolnym Bartek stosuje się do obowiązujących norm społecznych i zasad postępowania. Nie stwarza sytuacji konfliktowych.

Jest samodzielny przy wykonywaniu czynnościach higienicznych (pamięta o potrzebie mycia rąk, stara się utrzymywać porządek wokół siebie, pamięta o zasadach zachowania się).

Chłopiec jest lubiany i w pełni akceptowany przez rówieśników. Chętnie przychodzi do przedszkola i dobrze czuje w swojej grupie. Niestety, nadal utrzymuje duży dystans w kontaktach z dorosłymi. Nie lubi zmian i trudno adaptuje się do nowych sytuacji.

Wychowawca

…………………….

źródło: Magdalena Gałężewska 2020, edux.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.