Zabawa Co krok podaj nazwę zwierzęcia ćwiczy pamięć i koncentrację. Motywuje do wspólnej zabawy, integruje i rozwija umiejętności społeczne. Ta prosta zabawa może dostarczyć wiele radości….

Liczna uczestników

  • 5 – 10

Miejsce

  • boisko szkolne (asfalt do rysowania kredą), sala gimnastyczna, pokój/dom, park itd.

Przebieg zabawy

Wyznaczamy na ziemi lub na podłodze linię startu. Od niej co pół kroku kreślimy linie równoległe, numerując każdą z nich. Może ich być 5 – 10. Dzieci biorące udział w zabawie ustawiają się w kolejce przed linią startu. Na podany sygnał pierwsze dziecko wyrusza w drogę, w kierunku mety (ostatniej linii) stawiając nogę między dwiema równoległymi liniami, wymienia jednocześnie nazwę jakiegoś zwierzęcia. Jeśli w czasie jego „podróży” do mety zabraknie mu nazw zwierząt, wówczas nie dochodząc do mety wycofuje się z gry. Na stronie uzupełnia wiedzę o zwierzątkach, z dostępnych materiałów: plansz, obrazków, kart, książek, Internetu itp. Stara się zapamiętać.

Komu uda się dojść do mety, zostaje zwycięzcą.

Zabawę można modyfikować w zależności od potrzeb, poziomu wiedzy i możliwości uczestników, np. mogą to być zwierzęta domowe, zwierzęta na wsi, zwierzęta dzikie, ptaki, zwierzęta żyjące w oceanie, gryzonie, gady, płazy, dinozaury, rasy psów itp. Prowadzący określa inne zadania dla poszczególnych uczestników.

Można wymieniać przedmioty, rośliny; kwiaty, drzewa, krzewy; imiona, zawody, gry drużynowe, dyscypliny sportowe, bohaterów kreskówek itp.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.