Opinia

Opinia wychowawcy klasy III o uczennicy.

XYZ, ur. 11.06.2006 w KKK, zamieszkała XYZ, gmina XYZ, jest uczennicą 3 klasy Publicznej Szkoły Podstawowej w XYZ.


YYY jest uczennicą koleżeńską, uprzejmą i zaradną. Nie popada w konflikty z rówieśnikami. Na zajęciach lekcyjnych jest cicha i mało aktywna. Najczęściej odpowiedzi udziela wywołana przez nauczyciela. Uczennica jest uzdolniona plastycznie, bardzo chętnie bierze udział w większości konkursów plastycznych. Należy także do szkolnego zespołu tanecznego UUU. Bardzo interesuje się otaczającą nas przyrodą, zna zwyczaje zwierząt i chętnie o nich rozmawia.


YYY została skierowana na badania ze względu na estetykę pisma, trudności w pisaniu i przepisywaniu tekstów, problemy ortograficzne, kłopoty w czytaniu oraz w obliczeniach matematycznych.
Gdy pisała w zeszytach w trzy linie, pismo jej było niekształtne, niestaranne, wyrazy były pisane bardzo szeroko. Poprawa nastąpiła, gdy uczennica zaczęła pisać w zeszytach w jedną linię. Jednak dalej popełnia liczne błędy graficzne. Najczęstszym problemem jest mylenie liter,, a” i ,,o” podczas przepisywania. W pisaniu ze słuchu oraz podczas przepisywania tekstów popełnia liczne błędy ortograficzne oraz gubi litery.

Wyszukiwanie w tekście poznanych części mowy (rzeczowników, czasowników i przymiotników) sprawia jej kłopot. Czyta w wolnym tempie. Ma trudności z odczytywaniem wyrazów o dłuższej strukturze. Podczas czytania często przekręca końcówki wyrazów, zgaduje. Nie do końca rozumie treść czytanego tekstu oraz poleceń.


W zakresie edukacji matematycznej YYY opanowała tabliczkę mnożenia w zakresie 100. Proste zadania tekstowe rozwiązuje poprawnie. Problem stwarzają jej zadania złożone. Uczennica niekiedy błędnie odczytuje liczby typu 14 i 40. Myli się przy dodawaniu i odejmowaniu w zakresie 100 (Justyna Nowak, 2019).

Załączniki:
– kserokopie zeszytu dyktand,
– kserokopie niektórych testów.
Wychowawca klasy: ZZZ

źródło: edux.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.