Sprawozdanie z zajęć rewalidacyjnych – I semestr 2016/2017 – Ewa Kołakowska

W I semestrze r. szk. 2016/2017 prowadziłam zajęcia rewalidacyjne z ……. z kl. VI w wymiarze 1 godz./ tyg. oraz z …… z kl. V w wymiarze
2 godz./tyg. Pracowałam na podstawie Indywidualnych Programów opracowanych na podstawie Orzeczenia PPP w Braniewie o potrzebie kształcenia specjalnego.
W. – w I semestrze skupiłam się na wzbogacaniu wiedzy ogólnej oraz słownictwa, wdrażaniem do budowania spójnych i logicznych wypowiedzi ustnych i pisemnych, głośnym czytaniu tekstów i rozwijaniu myślenia matematycznego (utrwalenie dodawania, odejmowania i tabliczki mnożenia). Ze względu na duże nieobecności, nie zrealizowałam wielu zagadnień.
Uczennica ma ogromne trudności z wysławianiem się na dany temat, rozumieniem treści tekstów, ma słabe pojęcie liczby. Zdarzało się, iż nie potrafiła podać wyników dodawania czy mnożenia liczb w zakresie 20. Pisze z błędami, nie utrwala zasad ortograficznych, nawet tych poznanych w młodszych klasach. Uczennica jest dzieckiem skrytym, trudno do niej dotrzeć. Potrzebuje dużo czasu, by się przed kimś otworzyć i móc pracować na miarę swoich możliwości. W dalszym ciągu należy ćwiczyć ww. umiejętności,
z którymi ma problemy.
K. – zajęcia rewalidacyjne opierały się na ćwiczeniach analizy i syntezy wzrokowej, wspomaganiem nauki czytania, pisania i liczenia, bogaceniem słownictwa, rozwijaniem logicznego myślenia oraz utrwalaniem ortografii.
Uczeń kontaktowy, chętny do wykonywania różnorodnych zadań i ćwiczeń, chętnie grający w ciekawe gry dydaktyczne i podejmujący zadania na miarę swoich możliwości. W dalszym ciągu należy rozwijać w uczniu chęć do nauki, samodzielności, uspołeczniać go i prowadzić z nim pogadanki na różne tematy. Krystian jest dzieckiem otwartym, dlatego dobrze się z nim pracuje. Zdarza się, że sam prosi, by z nim popracować nad trudnym zagadnieniem (Ewa Kołakowska, 2017).

źródło: edux.p

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.